Головна > Музей історії дитячого туризму і краєзнавства

МУЗЕЙ ІСТОРІЇ ДИТЯЧОГО ТУРИЗМУ ТА КРАЄЗНАВСТВА ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Мета створення музею: популяризація дитячого туризму і краєзнавства на прикладі досягнень туристсько-краєзнавчого активу Запорізької області, висвітлення історії становлення комунального закладу позашкільної освіти - Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді. 

Профіль та вид музею: галузевий.

Дата заснування музею: музей засновано у 2016 році.

Дата відкриття музею: урочисте відкриття Музею відбулося 03.05.2018р. і було присвячене святкуванню 70-річчя заснування Центру.

Фонди музею: загальна кількість експонатів – більше 700. Основу фонду складають документи архіву КЗ «Центр туризму», ДАЗО (Державного архіву Запорізької області), матеріали і експонати,  які надали туристи та краєзнавці Запорізької області.

Експозиції і виставки музею (експозиції Музею створені за підтримки комбінату «Запоріжсталь» в рамках грантової соціальної програми «Ми – це місто», 2017 р.):
1. Туризм, народжений Дніпрогесом (30-ті рр. ХХ ст.)
2. Становлення та розвиток дитячого туризму і краєзнавства (40-50-ті рр. ХХ ст.)
3. Розквіт дитячого туризму і краєзнавства (60-70-ті рр. ХХ ст.)
4. Період перебудови (80-ті рр. ХХ ст.)
5. Туристське спорядження і наметове містечко
6. Рух скельними ділянками. Виставка приладів для гірського туризму і скелелазіння
7. Звіти про походи
8. Тематичні виставки

Місце знаходження музею: музей розташований у приміщенні комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради, займає 2 кімнати другого поверху загальною площею 62,27 м2 (у т. ч. фондова кімната – 10 м2).

Адреса музею: 69091, м. Запоріжжя, вул. Немировича-Данченка, 46-а

Графік роботи музею: понеділок - п’ятниця, з 10.00 до 16.00.

Відповідальна за роботу музею: Ткачук Ганна Тарасівна, керівник туристських груп (екскурсій) КЗ «Центр туризму» ЗОР.

За додатковою інформацією звертатись:

Тел./факс: (061) 224-02-71, (061) 224-26-15.

E-mail: info_turcenter@ukr.net

Сайт: http://centrturizmu.zp.ua

Віртуальна оглядова екскурсія-слайдофільм «Музей історії дитячого туризму і краєзнавства»

 

Відкриття музею (фотогалерея)

Відкриття «Музею історії дитячого туризму та краєзнавства» відбулося 03 травня 2018 року і було присвячене святкуванню 70-річчя заснування Центру.

Святкове відкриття музею розпочалося концертною програмою «Життя – це дорога» гуртка пісенної поезії КЗ «Центр туризму» ЗОР/ Гідроенергетичного коледжу ЗДІА під керівництвом Киящук А.Л., виставкою наукової і навчально-методичної літератури, створеної педагогами Центру, театралізованим звітом дитячої туристської групи Центру про здійснені заходи з підготовки святкування 70-річчя Центру.

З привітальними словами до перших відвідувачів музею, вихованців і педагогів Центру туризму, звернулися Сороченко Олена Вікторівна, заступник директора Департаменту освіти і науки ЗОДА, Подорожко Володимир Володимирович, керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради, Криль Ярослав Миколайович, начальник відділу ПАТ «Запоріжсталь», депутат Запорізької обласної ради, Романчук Олександр Павлович, директор КЗ «Центр туризму» ЗОР, які разом урочисто  перерізали червону стрічку до нового туристсько-рекреаційного об’єкту Запорізького краю.

Оглядову екскурсію по експозиціях музею провів заступник директора Центру Шелегеда Віталій Іванович.

На заході були присутні ветерани туристсько-краєзнавчого руху Запорізької області. Шаповалов Георгій Іванович розповів про свій шлях науковця від історичного гуртка Центру до професора, доктора історичних наук, директора КЗ «Запорізький обласний краєзнавчий музей» ЗОР, почесного туриста України.

Штіфман Олександр Григорович - майстер спорту з туризму України, член Запорізької обласної федерації зі спортивного туризму, розповів про свої найцікавіші подорожі і подарував Музею книгу «Майстри спорту з туризму Запорізького краю», підготовлену і видану ним у співавторстві з відомим запорізьким туристом, майстром спорту з туризму України Некрасовим С.А.

По завершенню святкової програми перші відвідувачі музею залишили свої побажання у книзі відгуків.

     
     
     

Шелегеда В. І., Гуленко К. С, Волков А.В. Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства — сторінки історії: 1948-2008 - Запоріжжя: «Кераміст», 2008. - 92 ст., іл.

Книга присвячена 60-річчю Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (ЗОЦТКУМ). У ній прослідковується вся історія Центру, відділів та інших підрозділів за період 1948—2008 рр. з позицій сьогодення, використані фотографії різних періодів його діяльності.

Для педагогів закладів позашкільної освіти, науковців, учнівської молоді, всіх, хто цікавиться минулим і сучасним дитячого туризму і краєзнавства у Запорізькій області та Україні.

 

 

Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді -  сучасний заклад позашкільної освіти: 70 років. / під заг. ред. Шелегеди В. І. - Запоріжжя: КЗ «Центр туризму» ЗОР, 2018. - 34 с., іл.

Книга присвячена 70-річчю комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради (КЗ «Центр туризму» ЗОР). У ній надається інформація про сучасну структуру закладу, найбільш вагомі досягнення педагогів і вихованців за період 2014—2018 рр..

Для педагогів закладів позашкільної освіти, учнівської молоді, всіх, хто цікавиться сучасним дитячого туризму і краєзнавства у Запорізькій області та Україні.

 

 

 

Некрасов С.А., Штіфман О.Г.  Мастера спорта СССР и Украины по спортивному туризму Запорожской области - Дніпро:, 2018. - 86 с., іл.

У книзі наведено автобіографічні дані та інформація про пройдені туристичні походи (рік, категорія складності, маршрут, склад групи) Майстрів спорту СРСР (16 осіб) та України (11 осіб) зі спортивного туризму Запорізької області.

Для педагогів закладів освіти, учнівської молоді, всіх, хто цікавиться спортивним туризмом в Україні та Запорізькій області, бажає виконати нормативи на звання Майстра спорту України зі спортивного туризму.

 

 

 

Шелегеда В.І. Проєкт «Музей історії дитячого туризму і краєзнавства». Відеофільм.  – Запоріжжя: КЗ «Центр туризму» ЗОР, 2018. – 4 хв.

У відео фільмі показаний процес створення Музею дитячого туризму і краєзнавства педагогами КЗ Центр туризму» ЗОР в рамках соціального проєкту  «Ми – це місто» комбінату «Запоріжсталь».

Для педагогів закладів позашкільної освіти, учнівської молоді, всіх, хто цікавиться минулим і сучасним дитячого туризму і краєзнавства у Запорізькій області та Україні та створенням музеїв на базі закладів освіти.

 

Додаткові матеріали