Головна > Екскурсійна діяльність

Екскурсійна діяльність

КЗ «Центр туризму» ЗОР запрошує керівників гуртків та їх вихованців відвідати екскурсії містом Запоріжжя для того, аби отримати багато цікавої інформації та нових вражень. Не секрет, що екскурсії – це один з найкращих способів пізнати рідну територію, а також познайомитися з місцями, де раніше ніколи не бував.

Запоріжжя – дуже багатогранне місто, тут можна віднайти сліди різних культур та національностей: познайомитися з історією сторічних будівель тодішнього Олександрівська, погуляти вуличками колишніх менонітських колоній чи кварталами конструктивістського Шостого селища.

Нижче ви можете ознайомитися з більш детальною інформацією про екскурсійні маршрути та обрати, що вам найбільше до вподоби.

Для того, щоб отримати більш детальну та актуальну інформацію щодо екскурсій, звертайтеся за тел.: (061) 224-02-70, 098-270-2066 (методист методичного відділу Тетяна Мордовська).

Заявку на екскурсію надсилайте на e-mail: metod_zoctkum@ukr.net

ЗАЯВКА

Будемо раді бачити вас на наших екскурсіях!

ЕКСКУРСІЯ
«ІСТОРИЧНА ЧАСТИНА ЗАПОРІЖЖЯ»

Автор розробки: Мордовська Тетяна Володимирівна

Зміст: історія міста Запоріжжя нараховує вже 250 років від дня свого заснування, а почалося все із створення фортеці на березі р. Мокра Московка, що дала початок розвитку Олександрівська (колишня назва м. Запоріжжя, на честь фортеці Дніпровської укріпленої лінії). На сьогодні в нашому місті збереглися будинки – «свідки» тієї епохи. Прогулюючись між ними, можна насолодитися зовнішнім виглядом будівель та прослухати історії їх створення та людей, пов`язаних з ними.
Дана екскурсія може бути адаптована для учнів 1 – 11 класів.

Тривалість: 1,5 – 2 год.

Відстань: 3, 7 км.

Маршрут: сквер Театральний – вул. Троїцька – пр. Соборний – площа Свободи – пр. Соборний – вул. Академіка Чабаненка – вул. Олександрівська – вул. Гоголя – вул. Жуковського – вул. Костянтина Великого.

Об`єкти на маршруті: сквер Театральний – театр ім. Магара – Запорізький обласний краєзнавчий музей – прибутковий будинок М. Бєлєнького – синагога Я. Лєщинського – Свято-Покровський кафедральний собор – площа Свободи – Народний дім – будівля Олександрівської електростанції – Земська лікарня – особняк Я. Бадовського – модель танку Т – 34 – прибутковий будинок О. Мінаєва – місце, де розташовувалася Пилипівська церква – Олександрівська жіноча гімназія (ІІІ корпус ЗНУ) – Олександрівська чоловіча гімназія (І корпус ЗНУ) – залізничний вокзал Запоріжжя – ІІ.

ЕКСКУРСІЯ
«ШОСТЕ СЕЛИЩЕ ЯК ЗРАЗОК КОНСТРУКТИВІЗМУ»

Автор розробки: Мордовська Тетяна Володимирівна

Зміст: довоєнний період розвитку Запоріжжя характеризується втіленням основних особливостей популярного на той час стилю конструктивізму. Це знайшло свій прояв у забудові частини міста, що отримала згодом назву Шостого селища, або Соцмістечка. Архітектори школи Баугаузу створювали шедеври по всьому світу, вносячи в традиційні будівлі практичні, суворі, функціональні, але не позбавлені смаку, елементи. Конструктивізм у Запоріжжі має свої характерні риси та визнаних митців, що змогли впровадити ці незвичні нововведення.
Дана екскурсія може бути адаптована для учнів 5 – 11 класів.

Тривалість: 1 – 1,5 год.

Відстань: 3, 8 км.

Маршрут: Парковий бульвар – пл. Запорізька – пр. Соборний – вул. Добролюбова – вул. Незалежної України – пр. Металургів – пр. Соборний – вул. Верхня.

Об`єкти на маршруті: Оглядовий майданчик (МПДЮТ) – пл. Запорізька (Дніпрогес) – «ворота» міста – буд. громадських засідань – буд. Латишевої – буд. Вегмана – КЗ ім. Глінки – Школа-гігант – бібліотека № 20 для дорослого населення – будівля клубу-їдальні (БК Металургів) – будинки-комуни – будинок-блок – амбулаторне містечко – вежа Козлінера – будинки-вставки Г. Орлова – вежа І. Козлінера і Гершовича – Круглий будинок.

ЕКСКУРСІЯ
«МЕНОНІТИ НА ВЕРХНІЙ ХОРТИЦІ»

Автор розробки: Мордовська Тетяна Володимирівна

Зміст: історичний розвиток нашого міста тісно пов`язаний з іноземними колоністами, що переселилися сюди наприкінці XVIII століття, насамперед, – з менонітами. Їм ми завдячуємо розвитком освітньої, медичної сфери на нашій території, а також розвитком промислового потенціалу краю. Всього у межах сучасного Запоріжжя існувало 6 менонітських колоній, однак у нашій екскурсії мова йтиме лише про дві з них – колонії Хортиця та Розенталь. Саме тут було зосереджено основні сфери життя менонітів: будувалися школи для хлопчиків та дівчаток, кірхи для богослужінь, лікарні тощо. Багато об`єктів залишилися й вони до сьогодні вражають своєю практичністю, необхідністю та архітектурним смаком. Саме тому територією колоній Хортиця та Розенталь можна прогулюватися та постійно віднаходити для себе нові цікавинки. Екскурсія дозволяє отримати цілісне уявлення про менонітів, їх вірування, спосіб життя та внесок у розвиток і становлення нашого краю.
Дана екскурсія може бути адаптована для учнів 5 – 11 класів.

Тривалість: 1 – 1,5 год.

Відстань: 1,7 км.

Маршрут: вул. Героїв 37-го батальйону – вул. Істоміна – вул. Розенталь.

Об`єкти на маршруті: залишки заводу Гільдебрандта і Прісса – будинок міського управління – банк Нібура – залишки заводських будівель «Лепп і Вальман» – будинок культури (колишня менонітська кірха) – будівля середньої менонітської школи – особняк Генріха Діка – Медхеншуле (школа для дівчат) – пам`ятник, присвячений менонітам – «замок Вальмана» – лікарняний комплекс.

Буклет "Екскурсія історичною частиною міста Запоріжжя" (pdf)

Буклет "Шосте селище як зразок конструктивізму" (pdf)

Буклет "Меноніти на Верхній Хортиці" (pdf)