Вітаємо юних краєзнавців Запорізької області, які вкотре серед найкращих в Україні!

22 - 26 січня 2024 року відбувся ІІІ (Всеукраїнський) тур конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина - Україна» (далі - Експедиція).

Протягом листопада у Запорізькій області відбувся обласний тур Експедиції, за результатами якого найкращі пошуково-дослідницькі роботи було направлено в м. Київ. Завдяки розширенню тематики пошукових досліджень та активного залучення учнівської молоді до вивчення різних видів краєзнавства, п’ять робіт були високо оцінені та зайняли призові місця.

Напрям: «Геологічними стежками України»:

І місце - «Форми залягання кристалів гіпсу на території Запорізької області та сусідніх районів Дніпропетровської області» (Гурток «Географічне краєзнавство», комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради, керівник Олійник М.О.).

Напрям: «Козацькому роду нема переводу»:

І місце - «Відродження традицій козацтва за часів Української революції 1917-1921 років» (Чередниченко Ілля, учень Енергодарської гімназії №3 Енергодарської міської ради Василівського району Запорізької області, вихованець  Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту, керівник Самойлова І.А.).

Напрям: «Духовна спадщина мого народу»:

ІІ місце -«У лещатах українізації: Запорізька область в 20-30 роках ХХ століття  на тлі соціокультурних процесів» (Гурток «Історичне краєзнавство» комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради, керівник Лісовенко О.В.).

Напрям: «З попелу забуття»:

ІІ місце - «Право на безсмертя:  життєвий та бойовий шлях українського героя - Савелія Федана» (Діброва Поліна, учениця  Енергодарської гімназії № 2 Енергодарської міської ради Василівського району Запорізької області, керівник Рябініна Л.П.).

Напрям: «Географія рідного краю»:

ІІІ місце - «Самовідновлення рослинності на порушених ландшафтах річки Верхня Хортиця в районі м. Запоріжжя після підриву греблі Каховської ГЕС» (Пошукова група  «ЮНЕКО», комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради, керівник Шелегеда В.І.).

Приємно відзначити, що юні краєзнавці вже кілька років поспіль займають призові місця, що свідчить про високий рівень і творчі можливості юних краєзнавців та педагогів, а також про практичну значущість зібраних матеріалів для збереження історико-культурного та природо-заповідного надбання  українського народу.

Щиро вітаємо з високими здобутками в Експедиції та перемогою! Зичимо міцного здоров’я, невичерпної енергії, оптимізму, сили та наснаги у подальших краєзнавчих конкурсах! Бережіть себе, оточуючий світ та Україну!