ІІ (обласний) етап Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура») - 2026

У Запорізькій області завершився ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») - одного з наймасштабніших заходів національно-патріотичного виховання молоді.

Захід організований комунальним закладом «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради при підтримці Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

Проведення гри відбулося спільно з представниками Руху опору та ветеранів Сил спеціальних операцій, Навчально-тренувального центру «Вогник», Комунального закладу «Запорізький обласний центр позашкільної освіти «Мала академія наук учнівської молоді «Саєнс-Хаб» Запорізької обласної ради, Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, Головного управління ДСНС України у Запорізькій області та Комунального закладу «Запорізький обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Запорізької обласної ради».

У заході взяли участь 168  юнаків та дівчат - це 21 рій з міста Запоріжжя; з  Вільнянської, Гуляйпільської, Пологівської міських рад, Кушугумської селищної ради, Матвївської, Михайло-Лукашівської, Павлівської та Софіївської сільських рад, комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради та закладу позашкільної освіти «Запорізький центр козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур» Запорізької міської ради.

Урочисте відкриття гри відбулося в «Незламному Хабі» за участю представників органів влади, військових, ветеранів, правоохоронців, освітян та громадських діячів.

До учасників звернулися почесні гості: виконувач обов’язків директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Андрій Мимрик, учасник бойових дій, головний спеціаліст Управління з питань ветеранської політики Запорізької ОДА Володимир Хижняк, начальник ліцею «Захисник», майор Микола Хорішко,  представники Національної поліції України - виконувачка обов’язків начальника відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління національної поліції в Запорізькій області, старший лейтенант поліції  Павлова Олена, представники Руху опору та ветеранів Сил спеціальних операцій, а також молодший лейтенант,                 офіцер-психолог  66-ого окремого артилерійського дивізіону    406 -ої  окремої артилерійської бригади, Савицький Михайло.

Яскравим завершальним акордом став виступ «Культурного десанту» мобільної групи «Степ» (можна переглянути ТУТ). Цей виступ став справжнім джерелом натхнення, подарував незабутні емоції та ще раз нагадав про незламність українського духу, який єднає покоління у боротьбі за свободу і майбутнє України.

Під час відкриття учасники мали змогу долучитися до насиченої культурно-патріотичної програми. Свої творчі виступи подарували вихованці вокального гуртка «Квінта» та хореографічного колективу «Чарівний чобіток» Комунального закладу «Мала академія наук учнівської молоді «Саєнс-Хаб» Запорізької обласної ради (Керівники: Оксана Голікова та Світлана Пожидаєва)

Щиро дякуємо керівникам роїв, педагогам, партнерам, представникам сектору безпеки та оборони, волонтерам і всім, хто долучився до організації та проведення обласного етапу гри.

Разом виховуємо покоління сильних, свідомих і незламних українців!