10 років підпільної боротьби за повернення Криму

26 лютого - День кримського спротиву російській окупації. Це пам'ятна дата, коли відбувся мітинг кримських татар та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України.

В цей день, 10 років тому росія розпочала найбільшу з часів Другої світової війни військову агресію в Європі. Російські війська окупували Крим - це було початком війни. День - 26 лютого був холодним, потужним та єдиним. Жителі півострова вийшли з українськими та кримськотатарськими стягами під стіни Верховної Ради АРК і заявили всьому світові про цілісність України.

Кримчани протягом усіх десяти років боролися проти окупації півострова і продовжують це робити - від мітингів до одиничних демонстрацій, від підпільних рухів опору до акцій протесту попри погрози, кримінальні переслідування та незаконні вироки окупаційних судів.

З 2014 року понад 50 тис. громадян України були змушені покинути Крим та виїхати на материкову частину України через страх, переслідування за політичну та правозахисну діяльність, дискримінацію за національною та релігійною ознакою.

З нагоди пам’ятної дати  гуртках були проведені вікторини та бесіди про «Хронологію окупації півострова Крим», під час яких гуртківці ще раз усвідомили, що Україна - багатонаціональна країна. І сьогодні в умовах цієї жахливої війни, кримськотатарський народ чи не найбільше потерпає від російського агресора. Наразі, спротив триває по всій країні і ми даємо повномасштабну відсіч ворогу! Крим - це Україна! Ми впевнені, що над півостровом незабаром замайорить рідний синьо-жовтий стяг!